URLA İLÇE BAŞKANLIĞI


Genel Merkez Duyuru

15 Şubat 2015, Pazar
                DERNEĞİMİZ TARAFINDAN 15 AĞUSTOS 2015 TARİHİNDE OTOBÜSLE 6 GECE 7 GÜNDÜZ KARADENİZ GEZİ TURU DÜZENLENECEKTİR.KATILMAK İSTEYENLERİN EN GEÇ 3 MART  2015 TARİHİNE KADAR DERNEĞİMİZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.GEZİ TURU İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN DERNEĞİMİZE MÜRACAAT BAŞKAN MUSTAFA BÜYÜKTARAKÇI 532 300 28 89

 
2015 Karadeniz Turu, İzmir'den Cuma, Cumartesi, Kesin Hareket Akşam ; İzmir çıkış belirlenen yerlerden 22:00’de Misafirlerimizi aldıktan sonra yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Bolu'ya ulaşıyoruz.


1.GÜN KARADENİZ TURU : İZMİR – BURSA – BOLU – SAFRANBOLU - AMASRA
Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Bolu’da oluyoruz. Extra Sabah kahvaltımızın ardından, Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Safranbolu’dan Amasra’ya doğru hareket ediyoruz yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp (küçük liman mevkine) Amasra merkeze ulaşıp yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesin görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz. Amastra’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
 
2.GÜN KARADENİZ TURU : SAFRANBOLU - KASTAMONU – SİNOP - TARİHİ CEZAEVİ - SAMSUN
Sabah kahvaltısının ardından Araç ilçesi üzerinden Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Saat Kulesi, Kastamonu Kalesini panoramik olarak görüp, Şerife Hanım anıtı, Nasrullah camii ve meydanı ile Münire Sultan Çarşısını görüp Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Taşköprü üzerinden Sinop’a  ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi, Sinop Kalesi, Kotra atölyesini görüp konaklamak için Samsun'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. 

3.GÜN KARADENİZ TURU : ORDU – TRABZON - AYASOFYA – KAZAZİYE  -  ATATÜRK KÖŞKÜ
Sabah kahvaltısının ardından SAMSUN MERKEZ’de Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu gördükten sonra Ünye, Fatsa’dan Tirebolu’ya ulaşıyoruz. Tirebolu’da Tirebolu çay fabrikasını geziyoruz. Yolumuz üzerinde Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da Ayasofya Kilisesi’ni görüyoruz. Yaklaşık 800 yıllık olan bu eser Kommenoslular tarafından kilise olarak yapılmış Osmanlı döneminde Camiye dönüştürülen yapı Cumhuriyet sonrası Müze olarak hizmet vermeye başladı. Ayasofya’yı tanıdıktan sonra Trabzon’a özgü Kazaziye, telkari ve hasır gibi gümüş işlemelerin satıldığı bir dükkanda bu zanaatın nasıl yapıldığını öğrenip  alışveriş için zaman veriyoruz. Trabzon’da 1900’lü  yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye  edilen Atatürk Köşkünü ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.
 
 
4.GÜN KARADENİZ TURU :  FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – ŞENYUVA – HOPA – BATUM 
Sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz Sahil şeridinden Ayder Yaylasına gidiyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder Yaylasında Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yayla yürüyüşümüzün ardından Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisi için dolmuşlarımıza yerleşiyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 Mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Bu turumuzun ardından otobüsümüze yerleşip Fırtına deresinin  oluşturduğu Flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Kırmızı benekli alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz  Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Fırtına Deresi ile Hala Deresinin birleştiği Çamlıhemşin’i arkamızda bırakarak Fındıklı, Arhavi ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp  Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli ( Altın Post heykeli ) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Akşam  konaklama otelimizde.  

5.GÜN KARADENİZ TURU : BATUM – RİZE – UZUNGÖL – SÜMELA MANASTIRI - ZİGANA
Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Hopa , Arhavi ve Fındıklı üzerinden Rize de bulunan yörenin en önemli el sanatlarından Rize Bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Uzungöl gezimizin ardindan  Maçka yol ayrımından ayrılıp tekrar Karadeniz’in içlerine doğru Çoşandere eşliğinde ilerliyoruz. Aynı zamanda Tarihi İpek Yolu olan güzergah bizi önce Maçka’ya sonrasında da Altındere Milli Parkına ulaştırıyor. Buradan minibüslerle 15 dakikalık bir yolculukla Sümela Manastırı’nın bulunduğu 1150 mt yükseklikteki alana ulaşıyoruz. Yirmi dakikalık yürüyüş parkuru sonrası Görkemli Manastırın kapısına geliyoruz. Manastır içerisindeki Konaklama odaları, Mutfak, çalışma odaları, Ayazma ve Ana kilise bölümünde bulunan Freskleri rehberimizin anlatımıyla tanıdıktan sonra Meryem Ana adına yapılan bu Manastıra veda ediyoruz. Sümela Manastırı gezimizin ardından Zigana geçidine ve Zigana yaylasına konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz.

6.GÜN KARADENİZ TURU : ORDU – BOZTEPE – SAMSUN - AMASYA
Sabah kahvaltısının ardından ORDU’ya varıyoruz. BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU manzarası eşliğinde çayımızı yudumladıktan sonra Karadeniz sahil yolu Terme’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından AMASYA’ya gidiyoruz. YEŞİLIRMAK’IN oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan ve 2300 yıl önce Pontos’a başkentlik yapmış olan  Amasya’da; KAYA MEZARLARINI, Osmanlı dönemi 2.BEYAZIT KÜLLİYESİNİ, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini, FERHAT’LA ŞİRİN aşkının sembolü olan su kanallarını, otelimize gidiyoruz. Konaklama Akşam yemeği otelde.
 
7.GÜN KARADENİZ TURU : AMASYA - ÇORUM – SUNGURLU – ANKARA – ANITKABİR – AFYON - İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından Anadolu’nun en önemli MUMYA koleksiyonuna sahip Amasya müzesini görüp Mecitözü, Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz.  Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak,  Kula üzerinden İzmir’e ulaşıp siz değerli konuklarımıza bir sonraki seyahatlerinde buluşmak dileği ile veda ediyoruz.
 
 

Tur Fiyatlari - 2015 Iki Kisilik Oda Kisibasi Iki Kisi Yaninda 3. Kisi Tek Kisi Iki Yetiskin Yaninda Çocuk
6 GECE 7 GÜN 750.TL 750.TL 1000.TL 03-12 YAŞ – 500.TL
 
 
 
 

   
   ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Otellerde Y.P Konaklama (Butik, Yayla,  4*, Hotel Konaklamaları)
·         Lüks Otobüsler İle Ulaşım (Man Fortuna, Mercedes 403, Travego, Tourismo / Lüks otobüsler)
·         Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
·         Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)
·         Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

   ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
·         Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
·         Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
·         Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri = Toplamı - 150.TL - (Müzekartı ve İşbankası MAXIMUM kart sahipleri 25.TL eksik ödeyeceklerdir.)
·         Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)
 


    BATUM'A GEÇİŞ: Batum'a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz. Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir. Sınırdan geçiş yoğunluğa göre bir saat kadar sürmektedir.

 

 ÖNEMLİ : Karadeniz tur programımız toplam 7 gece 8 gün sürmektedir. Toplam 6 gece otel konaklaması vardır. 7 tam gün geziler yapılır. Turda mutlaka T.C. kimliğinizi ( Hasarsız ), yaylalar için hırka veya ince mont, yağmur için yağmurluk veya şemsiye, deniz için mayo, geziyi ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinası ve kamera yedek pilleriyle beraber, geziler için de rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı bulundurun.